Bolest třísla u sportovců je poměrně častým a velmi nepříjemným problémem, který může mít mnoho příčin. Mnoho sportů, které vyžadují rychlé změny směru, skákání, kopání nebo běh, jsou spojeny s vyšším rizikem přetížením nebo poranění třísla. Hlavní rizikovou skupinou mezi sportovci jsou hokejisti, fotbalisti, vzpěrači nebo běžci přes překážky. Mezi hlavní příčiny patří potíže s adduktory, sportovní kýla, zánět – osteitida, poranění kyčelního kloubu nebo stresové zlomeniny. Podrobněji níže.

Co všechno může způsobit bolesti třísla u sportovců?

Přetížení nebo poranění přitahovačů stehna (adduktorů): Jedná se o jednu z nejběžnějších příčin bolesti v třísle u sportovců. Potíže vznikají nejčastěji dlouhodobým přetěžováním adduktorů nebo jsou způsobené úrazem, při němž dojde buď k částečné, nebo celkové ruptuře (roztržení) průběhu adduktorů nebo jejich úponu na stydkou kosti. Bolest často po začátku zátěže vymizí, vrací se však po zátěži a je ještě intenzivnější. Diagnostikuje se klinickým vyšetřením, při kterém se

Přečtěte si pokračování tohoto exkluzivního článku a plného přístupu do všech rubrik včetně obrázků, fotodokumentace a videí s naším prémiovým předplatným!

Cena 199 Kč za roční předplatné

Koupit
Připojte se ještě dnes a získejte:
Neomezený přístup k prémiovému obsahu ortopedickeoperace.cz
Více než 100 odborných článků k pohybovému aparátu
Upozornění: Předplatné nezahrnuje přístup k placeným videodokumentům.